Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

0
61


Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Co si musíte pohlídat před nákupem zlata?

Nákup zlata není jen o napsání výrazu do vyhledávače, kliknutí, platbě a obdržení…

Pokud si totiž alespoň zběžně porovnáte nabídky českých prodejců, ihned vás trknou ohromné rozdíly v ceně absolutně totožných slitků.

V případě slitků za tisíce korun se rozdíly pohybují v rozmezí 500 i více Kč. V případě slitků za desítky tisíc korun se rozdíly pohybují v rozmezí tisícikorun. U dražších slitků je to samozřejmě ještě horší.

Jak je to možné?

Žádná česká mincovna totiž nevyrábí vlastní zlaté slitky ani cihličky. Přesně proto se k nám dané položky dováží z jiných zemí (nejvíce ze Švýcarska a Německa). A to je právě problém.

Proces přepravy je drahý, někteří čeští obchodníci jsou chamtiví…

Tím pádem vznikají již zmíněné rozdíly v cenách.

Pokud tedy nechcete po následující desítky let vyhazovat vážně vysoké částky z okna, buďte opatrní a porovnávejte jednotlivé nabídky.

Vývoj ceny zlata na světové burze

Mrkněte se na dostupné online grafy ceny zlata na světové burze. Vidíte ten růst v posledních měsících?

Řadu z vás možná napadne, že není vhodný čas na nákup. Je zlato momentálně zbytečně drahé? Opravdu není!

Dle předních světových analytiků totiž v následujících dekádách vzroste cena žlutého kovu o stovky procent. Taková situace se historicky neustále opakuje (stačí mrknout na grafy). Pokud tedy budete nyní čekat, naopak vám uteče zdaleka nejvhodnější čas k nákupu.

Snažíte se si zpestřit budoucí důchod, našetřit si na koupi rodinného domku nebo chcete třeba zajistit své ratolesti? Pak začněte investovat co nejdříve. Čas je v tomto ohledu váš nejlepší pomocník a přítel.

Zaměřte se však primárně jen na fyzické držení zlata. Schovávejte si slitky do trezoru, kde na ně nikdo nemůže. Virtuální držení, akcie zlatých firem a bankovní spoření do zlata mají spíše více nevýhod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here