Přestaňte zatěžovat pleť chemikáliemi. Bio kosmetika je budoucnost

0
76

Pokožka jakožto největší orgán lidského těla vstřebává do krevního oběhu až 60 % toho, co na ni nanesete. Kdybyste věděli, jaké toxiny obsahují neekologické výrobky pro péči o pleť, dvakrát byste si rozmysleli, jestli je vůbec použijete. Stále více lidí tedy přechází na šetrnou bio kosmetiku plnou antioxidantů a vitamínů.

Vezměte do rukou jakýkoliv neekologický přípravek na pleť a přečtěte si složení. Kolik z těch uvedených názvů poznáte? Pravděpodobně ani jeden, pokud nejste vědec, respektive chemik.

Běžně dostupné kosmetické přípravky obsahují syntetické a uměle vyrobené chemické látky (vavřín sodný, minerální oleje, sulfáty a toxiny, zbytky pesticidů). Při dlouhodobém používání takových produktů dochází k podráždění pokožky a hormonální nerovnováze.

Bio kosmetika obsahuje přírodní složky

Když vezmete do rukou nějakou bio kosmetiku, ve složení najdete naopak názvy, které jsou pro vás velice známé. Bio kosmetika se vyrábí z rostlin a dalších přirozeně se vyskytujících složek. Důležité je i to, že tyto organické složky jsou pěstovány bez použití pesticidů, herbicidů, syntetických hnojiv a geneticky modifikovaných organismů. Pokožka tedy vstřebává skutečné přírodní složky, jež nejsou nijak škodlivé.

Účinky bio kosmetiky jsou mnohem lepší

Ekologicky vypěstované rostliny obsahují mnohem více antioxidačních vitamínů než rostliny, jež jsou pěstovány neekologicky. Pěstitelé totiž nepoužívají herbicidy a pesticidy, a tím pádem nedochází ke kontaminaci. Obecně platí pravidlo, že bio kosmetika musí být z 95 % složena jen z bio surovin.

Určitě si vzpomenete na to, jak jste začali používat nějaký chemický kosmetický přípravek. Sice vám poměrně rychle zabral, ale postupem času se začaly objevovat různé problémy, ať už vrásky, pigmentace, podráždění a podobně. Chemie pokožku oslabuje, protože se tělo snaží vypořádat s cizorodými látkami.

Pokud hledáte internetový obchod, odkud si objednáte bio kosmetiku, podívejte se do nabídky Ekokočka. Zaměřuje se na malé české výrobce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here