Na co si dát pozor při výběru jezdecké helmy?

0
903

Výběr jezdecké helmy není tak náročný, jak by se na první pohled mohlo zdát. V tomto článku vám proto přinášíme stručný návod, který vám pomůže helmu vybrat.

Každý, kdo se alespoň jednou projel na koni, ví, že jezdecké helma na koně je naprosto důležitá. Nejenže vás ochrání v případě pádu, ale přináší s sebou i celou řadu dalších benefitů, které si během jízdy určitě oblíbíte. V následujících řádcích vám proto přinášíme návod, jak správně jezdeckou helmu vybrat.

Na co si dát pozor?

Jezdecké helmy na koně vybírejte nejprve na základě vašeho věku. Jestliže na koni bude brázdit někdo nezletilý, tak mu raději pořiďte volnější helmu. Hlava totiž mladistvým neustále roste. Po nějaké době by tak mohla vaší ratolesti dělat na hlavě pořádnou neplechu. Starší už ale mohou sáhnout po pevných helmách. U nich už určitě nehrozí, že by se jim obvod hlavy v dohledné době zvětšil.

K samotné velikosti pak můžete přidat i další prvky, které oceníte při jízdě. Jednou z nich je například nastavitelná přilba, kterou vytáhnete až ve chvíli, když ji budete opravdu potřebovat. Nastavitelná přilba se hodí obzvlášť u dětí, protože vám může ušetřit spoustu peněz. Zejména u těch nejmenších, které velice rychle rostou.

Dobré odvětrávání

Velice důležitou položkou je také schopnost helmy odvětrávat nahromaděný pot. Helma na koně by totiž měla nejen během parných letních měsíců pomáhat s odsáváním potu a jej tam, kde vám nebude vadit. Proto volte takové helmy, které staví na principu nasávání chladného vzduchu. Tento způsob vám totiž pomůže nejen spolehlivě odsát pot, ale také osvěžit vaši hlavu bez nutnosti sundávání helmy.

Základy už víte, nyní už jen stačí zamířit do obchodu a vybrat si takovou helmu, která bude vyhovovat právě vám. Podívejte se proto na eshop Equestrians.cz, kde najdete nejen kvalitní jezdecké helmy na koně. Pořídit si tu můžete i další ochranné prvky, ba dokonce veškeré potřebné oblečení. Sáhnout můžete i po doplňcích stravy pro vašeho koně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here