Obdarujte vaše zvířecí mazlíčky něčím speciálním!

0
473

Psi i kočky jsou vašimi věrnými společníky a parťáky do nepohody. Mají vás rádi bez ohledu na to, jací jste, kolik vyděláváte nebo kde bydlíte. Oplaťte jim jejich bezpodmínečnou lásku hezkým narozeninovým nebo vánočním dárkem, ať si užijí svůj slavnostní den.

Než navštívíte chovatelské potřeby, promyslete, co by vašemu mazlíčkovi udělalo radost.

Místečko jen pro ně

Základním pudem každého tvora je hledat si bezpečné útočiště, mít nějaké místečko, o kterém ví, že je jenom jeho a že tam je v bezpečí. Psi i kočky jsou ale hodně společenští a rádi tráví svůj čas s lidmi. Proto často místo odpočívání v boudě tráví svůj čas u vašich dveří, na okenním parapetu nebo na vašem gauči.

Pořiďte jim pelíšek, který může být jen a jen jejich, ale zároveň se v něm nebudou cítit izolovaní.  Pelíšek pro psa můžete mít umístěný v předsíni, na verandě nebo i ve vašem obýváku, záleží, zda pejska pouštíte do interiéru nebo je jeho teritoriem jen vaše zahrada.

Kočičí pelíšek nebo škrabadlo jsou skvělou volbou pro tyto vznešené ale zároveň hravé zvířecí tvory. Umístit ho můžete prakticky kamkoliv, kde rádi trávíte čas a kočičky byste tam chtěli mít na blízku. Vysoká škrabadla uspokojí kočičí touhu lézt po výškách a pak si spokojeně padat na všechny čtyři, ta nízká jsou zase perfektní pro jejich válecí chvilky.

Zábava, se kterou si vystačí sami

Trhá vám srdce, když na vás váš chlupatý kamarád dělá psí oči a smutně kňučí, abyste si s ním šli hrát, ale vy zrovna opravdu nemůžete? Pořiďte mu něco, s čím se zabaví sám, hraček pro psy je na trhu celá řada. Od oblíbených pískacích předmětů přes míčky až po psí hlavolamy, které pejska zabaví na dlouhou chvíli.

Vyzkoušet můžete i interaktivní hračky pro kočky, alespoň se ukáže, jestli jsou opravdu tak mazané, jak se říká. Různá pírka, míčky a umělé myšky je jistě také zabaví.

Podnikněte, co mají rádi

Dárek, který vás asi nebude stát prakticky nic, je podniknutí aktivity, kterou má vaše zvířátko nejraději. Vezměte psa na dlouhou procházku, koupání v řece nebo do parku na frisbee. Kočičce zase dopřejte dlouhé drbání, škádlení jejích loveckých instinktů laserem nebo si zahrajte na schovávanou.

Chutné pamlsky

Jedlé dárky jsou ty nejlepší. A to jak pro lidi, tak pro zvířátka. Ta mají navíc pamlsky obvykle spojené s nějakou odměnou, takže jim dojde, že když jsou tímto způsobem pochváleni, asi se děje něco mimořádného.

Vyberte takové psí pochoutky a kočičí pamlsky, které třeba úplně běžně nekupujete, ale víte, že je váš mazlíček ocení. Nebo jen výjimečně zvyšte příděl obvyklých dobrůtek.

Něco pro krásu

Své mazlíčky můžete na oslavu jejich výjimečného dne vzít i do salónu nebo jim pořídit nějakou zvířecí kosmetiku pro lepší srst a čistší ouška nebo zuby.

Kamarád

Ultimátní dárek, který bude vlastně i tak trochu pro vás, je pořízení zvířecího kamaráda, se kterým si váš mazlíček nebude připadat sám, zatímco vy trávíte svůj čas v práci. Pokud se nechcete uchýlit k tak velkému kroku, můžete jen domluvit návštěvu s dalšími pejsky a kočkami, které mají vaši mazlíčci rádi. Může to být pes od sousedů nebo od vaší sestry, ale stejně tak můžete vyrazit i do parku, kde se pejskaři potkávají.

Zdroj obrázku: 4 PM production / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here