Začínáte s jízdou na koni? Toto základní jezdecké vybavení by vám nemělo chybět

0
472

Chystáte se jezdit na koni a poněkud tápete v tom, jaké vybavení pořídit? V tom případě jsme pro vás připravili tento článek, ve kterém vám poradíme. Při výběru musíte myslet nejen na sebe a svou bezpečnost, ale i na svého koně a jeho pohodlí. I pro něj je nutné pořídit potřebné vybavení. A jaké jezdecké vybavení byste si tedy měli pořídit?

Oblečení pro jezdce je základ

Jezdecké oblečení je důležité a určitě by vám tak nemělo chybět. Pokud se chystáte absolvovat jednu projížďku na koni, pak ho rozhodně nepotřebujete, ale pokud máte v plánu jezdit pravidelně, pak je koupě jezdeckého oblečení vhodnou volbou. Chybět by vám neměly zejména jezdecké kalhoty neboli rajtky. Tyto kalhoty nemají švy na vnitřní straně nohou (a tudíž vás při jízdě nebudou tlačit) a mají vyztužený sed. Opatřeny jsou i protiskluzem v oblasti kolen, aby se vám lépe jezdilo.

Pokud se nechystáte rovnou i závodit, koupi jezdecké košile či jezdeckého saka můžete klidně odložit na pozdější dobu. Hodit se vám ale určitě bude jezdecká bunda. Ta by měla mít takový střih, abyste se v ní mohli pohodlně hýbat a zároveň by vám měla zajistit dostatečný tepelný komfort. Oceníte na ni také to, že je nepromokavá, odolná a funkční.

Nakonec byste se měli zaměřit i na svou bezpečnost. Helma na koně je pro začátečníka (a nejen pro něj) naprostou nezbytností. Pamatujte, že jezdecké helmy na koně musí perfektně sedět na hlavě a musí být pevné. Během letních dnů oceníte, když bude helma odvětrávat. Pokud nepatříte mezi jisté jezdce, pořiďte si i bezpečnostní vestu.

Potřeby pro koně vám zajistí pohodlí během jízdy

A co bude potřebovat váš kůň? Kromě vašeho vlídného zacházení, bude vhodné vlastnit uzdečku, abyste se s ním snáz domluvili, kam a jak chcete jet. Dále pak bude potřebovat udidlo pro koně a samozřejmě sedlo.

Myslet byste měli i na pohodlí vašeho čtyřnohého přítele. Vhodnou výbavou je tak podsedlová dečka, kteráochrání vašeho koně před odřením kohoutku a zad. Nestane se, že by mu sedlo způsobilo otlaky. Nakonec se vám bude hodit nepromokavá deka na koně, jež najde využití především tehdy, pokud váš kůň tráví čas ve výběhu nebo na pastvině za každého počasí. Pořídit můžete i nepromokavou deku s fleecem, kterou využijete i v zimním období.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here