Odstranění kvalitního tetování je náročnější, ale stále bezproblémové

0
876

Kolem tetování došlo v posledních desetiletích k mnoha změnám. Nejenže přestalo být společenským tabu a ozdobou sociálně vyloučených skupin často s kriminální minulostí, ale naopak se stalo touženou ozdobou mnoha mladých lidí. Ti stále více berou tetování jako zcela samozřejmý krok, který je téměř nutné v určitém věku provést. Neřeší tedy “zda”, ale “co” a “kde”. Další položkou ve výčtu, která se skokově vyvinula, je odpověď na otázku “jak”. Starší ročníky jistě vidí ten do očí bijící rozdíl, jak vypadala tetování v době jejich mládí a jak vypadají dnes.

Přibyla titěrnost provedení, díla tatérů neskrývajících umělecké ambice a hlavně barvy nejen v liniích, ale také jako výplň relativně velkých ploch. Málokdo si uvědomuje, že čím dokonalejší tetování je, tím hůře se bude případně odstraňovat.

Až dosloužím, chci na laser

Mladí si samozřejmě nekladou otázku, co budou dělat, až se jim tetování přestane líbit nebo přestane dobře vypadat na těle, které zákonitě zestárne a změní hmotnost a objem. Staří vědí, že zkušenost je nepřenosná a že by s naznačováním případných pozdějších problémů stejně neuspěli a od supertetování své ratolesti neodradili. Každý se zkrátka musí spálit sám. A konečně proč mluvit o spálení, když hezký vytetovaný obrazec bude řadu let dělat svému nositeli radost, případně mu pomůže se sebevyjádřením? Až přestane být in – a důvodů ke znelíbení může být hodně – je dnes naštěstí poměrně dost způsobů, jak se tetování zbavit; o těch nejmodernějších starší generace možná ani neví.

Dernier cri čili poslední módní výkřik na tomto poli je využití laserového záření. Jeho paprsky jsou dnes ve zdravotnictví hojně využívané; skoro to vypadá, jako by každý den našly v medicíně další nové použití.. Ošetření laserem téměř nebolí; na kůži nakonec nebude ani nic poznat. V podstatě jediný, kdo pocítí likvidaci tetování, je peněženka – ovšem jen v tom smyslu, že se zákrok neposkytuje úplně zadarmo. Rozhodně se však při odstranění tetování nejedná o nějakou ruinující částku.

Pes je zakopán ve vlnové délce

Všechna tetování nechtějí zmizet stejně snadno. Kdo dával ve fyzice pozor, ví, že viditelná barva je ovlivněná vlnovou délkou a frekvencí světla, které pozorovaná látka vyzařuje. Problém je, že laser je obvykle nastavený tak, že jeho paprsky reagují jen na velmi tmavé barvy (kdo někdy použili laser k epilaci, ví, odstraňuje pouze tmavé chloupky, albíni mají smůlu). Bílá tetování se naštěstí téměř nevyskytují, ale každá jiná barva než tmavá představuje pro laser jistou svízel. Tedy představovala – nejmodernější laserové přístroje vyvinuté speciálně za účelem vyřešení této nepříjemnosti dokáží měnit vlnovou délku laserových paprsků, a tak se přizpůsobit barevnému tetování, které je třeba odstranit.

Takových přístrojů není zatím ve světě mnoho, v České republice se vyskytují jen v největších městech. To je také důvod, proč v odstranění tetování Praha vede v pomyslné tabulce kvality na celé čáře

Kůže potřebuje nejlepší péči

Až nastane ten okamžik a vy usoudíte, že stávající tetování už se k vám nehodí a budete se ho chtít zbavit nebo nahradit něčím lepším, dobře si rozmyslete, kde a jak si ho necháte odstranit. Mechanické metody hrozí poškozením kůže a různé chemické roztoky mohou vyvolat alergickou reakci, navíc nevíte, kam až se chemikálie může dostat. Kůže je důležitý orgán, který hraje mimo jiné nenahraditelnou úlohu při obranyschopnosti organismu a navíc jakékoli její poškození je ihned každému na očích.

Myslíte, že při pořizování tetování je třeba myslet na jeho případné odstranění? Líbí se vám více klasická modrá, nebo vícebarevná tetování? Jak velká potetovaná plocha je podle vás už příliš?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here