Proč kupovat krmivo pro kočky bez obilovin?

0
371

Stejně jako lidé, tak i kočky mají nesnášenlivosti, alergie a různé preference, a proto je důležité, aby jejich krmivo obsahovalo vyváženou kombinaci výživných složek, které jsou šetrné k zažívacímu systému. V dlouhodobém horizontu to prospěje především jejich pohodě, a tak zůstanou šťastné a zdravé.

Kočky potřebují v krmivo hodně masa

Kočky jsou obligátní masožravci, což znamená, že maso je pro jejich stravu a na biologické úrovni pro přežití zásadní, a proto loví hlodavce, ptáky i ryby. I domestikované kočky si libují v lovu a zabíjení, podobně jako kdysi jejich předci ve volné přírodě.

Co je krmivo bez obilovin?

Krmivo pro kočky bez obilovin nemá ve složení pšenici, ječmen, kukuřici, oves a rýži. Krmivo bez obilovin je charakteristické vysokým obsahem živočišných bílkovin, což je obzvláště důležité, protože kočky si nedokážou syntetizovat některé základní živiny, jež jsou nezbytné pro jejich přežití, včetně aminokyselin taurinu a argininu, takže tyto prvky musí pocházet z masa. I kapsičky pro kočky by měly být v co nejvyšší kvalitě.

Kočky jsou sice obligátní masožravci a mohly by jíst pouze maso, ale v zájmu vyvážené stravy stojí za zvážení i to, jestli do pokrmu s vysokým obsahem bílkovin nezařadit zeleninu, jako jsou například sladké brambory.

Výhody krmiva pro kočky bez obilovin

Bílkoviny jsou králem. Z vědeckého hlediska je kočka masožravec a prospívá na stravě s vysokým obsahem bílkovin. Právě bílkovina je důležitá složka pro jejich energetický metabolismus, udržení štíhlé tělesné svaloviny, silného zraku, dobrého stavu kůže a husté lesklé srsti. Obiloviny nikdy nebyly na jídelníčku koček.

Obiloviny způsobují nadýmání a celkově zatěžují, protože jejich organismus není uzpůsoben k trávení této konkrétní skupiny potravin. Objevit se tak mohou nepříjemnosti jako svědění, extrémní vypadávání srsti, lysiny, zanícení pokožky, vředy či strupy.

Jestliže chcete zakoupit kvalitní krmivo pro kočky bez obilovin, podívejte se do e-shopu Fera24.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here