Zlato jako bezpečný přístav pro vaše finance

0
770

Inflace ničí každého z nás. Drobné i velké střadatele. Její záludností přitom je, že se projevuje plíživě, až nenápadně. Ceny rostou pomalu, ale rostou. Ceny potravin, spotřebního zboží i pohonných hmot. Spolu s našimi nervy inflace ničí i naše úspory, které ztrácejí na své hodnotě.
Aktuální otázkou, kterou si pokládá řada střadatelů, je, jak se inflaci účinně bránit. Odpovědí je zlato. To investiční!

Investiční zlato hraje prim

Investiční zlato v současné době mezi investory jednoznačně vede. Za oblibou tohoto drahého kovu v podstatě stojí dva faktory. Jeho v dlouhodobém horizontu stálá cena a nulové DPH. Zatímco cena uměleckých artefaktů, nemovitosti a jiných drahých kovů je navýšena o celých 21 procent putujících do státní pokladny, při koupi zlata tato v závislosti na výši vaší investice mnohdy nemalá částka zůstane ve vaší kapse. A budete s ní moci dále nakládat. I to je jeden z důvodů, proč zájem o investování do tohoto drahého kovu raketově roste, jak ostatně potvrzují i samotní prodejci investičního zlata.

Přeměňte své úspory ve zlato

Největší český e-shop se zlatem www.zlate-mince cz dokonce zaznamenal raketový zájem o investiční zlato. Nárůst nových klientů, kteří zlato vnímají jako bezpečný přístav, do něhož mohou bez obav vložit své úspory, je až enormní. Jeho zakladatel Pavel Trtík se rozpovídal, kdo se k nákupu investičního zlata nejčastěji uchyluje.

Mějte osud svých financí ve svých rukou

„Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ vysvětlil odborník. A dodal, že dříve byla situace o poznání jiná.

Minulí versus současní investoři

„Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. A nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes tak investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ dodal zakladatel nejznámějšího českého e-shopu se zlatem.

Zlato před stříbrem vede

Jiná situace vládne na trhu se stříbrem, které za zlatem bohužel velmi pokulhává. Problém je již zmíněné DPH, od něhož stříbro, ať již slitky či mince (bullions), osvobozené není. A to jeho cenu samozřejmě navyšuje, což řada investorů není ochotna akceptovat. Proč by také měla, když tu je právě zlato.

Favorit pro váš nákup

Jsou vaším investičním cílem těžší zlaté slitky? V tom případě bychom vás rádi upozornili na švýcarskou značku Argor Heraeus (nezaměňujte s německou rafinérií podobného jména: Heraeus). Její produkty jsou světově proslulé, a přitom cenově dostupné. Mnohem dostupnější než slitky konkurenčních výrobců. A jsou-li v hledáčku vašeho zájmu slitky české výroby, tak ty nenajdete. Žádná česká mincovna je totiž nevyrábí.

Diskrétnhí zlaté mince

Jsou pro vás slitky moc těžké? V tom případě si pořiďte diskrétnější zlaté mince Wiener Philharmoniker. V dobrých e-shopech získáte zcela nové, tedy krásné a nedotčené mince z roku 2021!

Dukáty pro sběratele

Rádi byste spíše nějaký sběratelský kousek? Tím by mohly být dukáty, které se totiž většinou vydávají v omezeném nákladu například jen několik set kusů. Řadíte-li se mezi patrioty akcentující národní charakter dukátů, zaměřte svou pozornost na ty svatováclavské. Ty se totiž vydávají v tradiční velikosti a ryzosti, kterou ustanovil před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV. Tehdy se dukáty razily ze zlata těženého na našem území v Jílovém u Prahy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here