Co to jsou anglické uzdečky?

0
792

Uzdečky patří mezi základní vybavení každého koně. Jak se ale liší anglické uzdečky. Na to se podíváme v tomto článku.

Uzdečky jsou součástí základní a kvalitní výbavy pro koně. Uzdění je důležitým prvkem výbavy, a bez kterého se neobejde žádný milovník koní. Je to vybavení, které se navléká koním přímo na hlavu a slouží k tomu, aby koně mohl jezdec snadno a komfortně vést. Zásadní rozdíl můžeme najít mezi slovy uzda a uzdečka.

Typy uzdeček

Uzdečka je specifikována jedním udidlem, jednou lícnicí a také jednou otěží. Uzdečky patří k jednoduššímu vybavení, které se skládá z několika důležitých částí. Na trhu se objevuje několik velikostí uzdeček, dokáží se přizpůsobit velikosti a plemenu koně. Označení velikostí mohou být: Pony, Cob nebo Full. Mezi nejvíce oblíbené patří právě anglické uzdečky.

Snadno se přizpůsobí a koni nepřekážejí. Milovníkům koní se nejvíce líbí tmavě hnědou kůží zvanou ,,Havana”. Pravá a kvalitní kůže v oblíbeném odstínu splňuje všechny důležité požadavky a plní tak kvalitativní a praktický účel. Pyšnit se můžete i estetickým zpracováním.

Kde nakoupit kvalitní zboží?

Kůň si zaslouží kvalitní a praktickou výbavu, která mu nebude překážet a bude se cítit komfortně. Investice do kvality se vyplácí, nejen kvůli komfortu, ale zejména pro dlouhodobé využívání. Výbava nesmí koně nikde tlačit, škrábat a ani ohrožovat jeho zdraví a i samotné zdraví jezdce.

Jestliže si chcete nakoupit kvalitní vybavení i do vaší stáje, tak zamiřte na eshop Equestrians.cz. Právě tady totiž naleznete široký výběr všech potřebných věcí nejen pro vašeho koně. Pořídit si tu můžete například košile nebo oblečení vhodné nejen na závody. Vše za skvělé ceny a s velice rychlou dopravou až k vašim dveřím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here