Nepromokavé deky na koně: Jak je správně vybrat?

0
864

Nepromokavé deky na koně dobře poslouží nejen během studených měsíců. V tomto článku vám ukážeme, na co si dát pozor při jejich výběru.

Nepromokavé deky na koně jsou vhodným doplňkem pro každého majitele stájí. Umožní vám totiž pracovat s koněm i v hustém dešti. K čemu všemu ale tyto deky slouží a jak je správně vybrat? Na to se podíváme právě v tomto článku.

K čemu se používají?

Nepromokavé deky na koně jsou často označovány také jako výběhové. A jak už samotný název napovídá, slouží k udržení koně v čistotě a suchu během jeho pobytu ve výběhu. Venku přitom nemusí být pouze deštivé počasí, aby se nepromokavá deka na koně opravdu hodila. Když je venku sychravo nebo dokonce zima, pak je lepší ji vašemu koni obléknout. Nebudete tak zbytečně riskovat jeho onemocnění a případné další problémy.

K snadnému a pohodlnému používání přispívá i samotný materiál. Jeho svrchní část je často tvořena z materiálu nazvaného ripstop, který se v případě poškození trhá ve čtvercích. To znamená, že následná oprava je pak výrazně jednodušší. To znamená, že i v případě intenzivního používání můžete deku velice rychle opravit a nadále ji používat.

Na co si dát pozor?

Kvalita deky často spočívá i v jeho ceně. Nepromokavé deky na koně vyšších řad se mohou pochlubit švy, které jsou navíc podlepené membránou. To znamená, že i v případě deště budou udržovat vašeho koně v suchu. I pokud dojde k promoknutí svrchního materiálu. Jestliže ale budete pravidelně obnovovat jeho impregnaci, nemělo by k tomu dojít.

Při výběru deky dávejte pozor také na míru zateplení. Do svých úvah zapojte nejen velikost srsti. Počítejte také s pocením, které bude při použití nepromokavé deky koně oteplovat. Sílu oteplení tak volte na základě povětrnostních podmínek a kondice vašeho koně. Větší zateplení budou potřebovat nemocní a staří koně, naopak mladší a aktivní kusy si vystačí s menším zateplením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here