Jaké výhody má krmivo pro kočky bez obilnin?

0
601

Naši čtyřnozí mazlíčci si nemohou říct, jaké krmivo jim nejlépe chutná nebo vyhovuje. To, čím je krmíme, je pouze v našich rukou. My bychom se tedy měli zajímat, co je pro ně nejlepší a jaké krmivo doopravdy potřebují.

Můžete namítat, že v minulosti se kočkám i psům dávaly zbytky od oběda a další „lidské“ potraviny. Ve skutečnosti je ale mnohem přínosnější, když jim dáváte přímo psí, respektive kočičí, potravu. Granule a kapsičky pro kočky jsou nutričně vyvážené. Ne všechna ovšem nabídnou stejnou kvalitu.

Pšeničný lepek může způsobovat průjmy i svědění

Hodně se diskutuje o obsahu obilnin v krmivech. Pravda je taková, že v malém množství ničemu neškodí. Kočičí krmivo ovšem častokrát obsahuje zbytečně velké množství pšeničného lepku či kukuřičného glutenu. Oba vlastně nic moc nepřinášejí, spíše škodí. Některým mazlíčkům mohou způsobovat průjmy a svědění kůže.

Zbavte vaši kočku nadváhy

Nadváha škodí nejen lidem, ale i zvířátkům. Ve většině e-shopů je možné si krmiva pro kočky filtrovat, vybrat si třeba ta, co podporují hubnutí a udržení štíhlé linie. Udělejte to třeba v e-shopu Fera24.cz a všimnete si, že obsahují výrazně méně obilovin, nebo je nemají vůbec. Také mají výrazně nižší glykemický index, a tím nižší riziko obezity.

Více masa a dalších kvalitních surovin

Proč se tedy obilniny do krmiva dávají, když kočičímu organismu nic moc nepřináší? Kvůli ceně, ta je totiž nižší než cena kvalitnějších surovin, jako jsou maso, hrách, brambory, ovoce a zelenina. Kvalitní krmiva jsou tedy logicky o něco dražší, vaší kočičce však zajistí delší a spokojený život ve zdraví a přesně to si přejete, ne?

Podívejte se například na granule a kapsičky pro kočky – fera24.cz. Vyberete si tam kvalitní krmivo s nízkým obsahem obilnin, díky němuž bude vaše kočička dobře prospívat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here