Kterou vodní dýmku vybrat?

0
506

Kouření sice nepatří mezi ty nejzdravější zlozvyky na světě, nicméně každý by měl mít nějakou tu malou neřest. Problém kuřáků dneška tkví hlavně v neustále se zdražujících cigaretách. Mnoho lidí tak už muselo přesedlat na levnější, méně kvalitní značky.

Tento problém se však dá řešit i jinak, třeba koupí vhodného tabáku a vodní dýmky. Výdaje se tímto krokem v konečném důsledku rovněž sníží, avšak chuť kouře bude daleko lahodnější. Hodně to však také závisí na kvalitě samotné dýmky.

Kterou zvolit?

Vodních dýmek je více druhů a každá má trochu jiné parametry. Hodně záleží na tom, kolik si přeje zákazník utratit, případně nakolik mu záleží na kvalitě požitku. Obecně se dýmky tohoto druhu dělí do tří základních kategorií – malé, střední a velké.

Malé vodní dýmky

Nejmenší verze jsou poptávané hlavně mladšími lidmi. Nejenže stojí o dost menší peníze než vyšší kategorie dýmek, ale zároveň jsou i docela mobilní. Vodní dýmky tohoto druhu se tak dají snadno přenášet třeba na večírky.

Samozřejmě, i zde je něco za něco. Mobilita je zde na úkor velikosti, díky čemuž není možné napustit do dýmky dostatečné množství vody, aby dokázala dokonale vyčistit kouř od nečistot. Proto kouření z malých vodních dýmek může být pro někoho zklamáním.

Střední vodní dýmky

Stejně jako jinde, i v tomto případě je zlatý střed ideálem. Tento druh vodních dýmek se dá stále relativně snadno přenášet, i když je tělo už poněkud objemnější, a tím pádem i těžší.

Chuť je u středních verzí už na opravdu dobré úrovni. Do plic kuřáka se totiž dostává velmi dobře vyčištěný a ochlazený kouř. Cena těchto modelů je z pochopitelných důvodů o něco vyšší než v minulém případě.

Velké vodní dýmky

Jedná se o to nejlepší, co se dá v tomto sortimentu koupit. Tyto dýmky jsou často i docela zdobné, takže si je lidé volí mnohdy také jako dekorační prvek do obyváku. Kouření z tohoto typu dýmek je lahoda. Ovšem lahoda, za kterou je potřeba si pořádně připlatit. Velké modely jsou cenově nejnáročnější.

Vhodný obchod

Kdo touží po vodní dýmce, neměl by si ji kupovat v obchodě se smíšeným zbožím. Je potřeba, aby prodávající rozuměl tomu, co nabízí, což se děje hlavně ve specializovaných prodejnách. Tam si obvykle lze pořídit i různé doplňky typu korunky na vodní dýmky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here