V zimě je potřeba o psa pečovat více než v jiných měsících

0
709

Zima nepatří mezi nejoblíbenější roční období většiny lidí a kdyby do této doby nespadaly Vánoce, potažmo Silvestr, nejspíše by nebyl žádný důvod se na tuhle část roku moc těšit.

Není se ani čemu divit. Chladné počasí, všudypřítomná nudle u nosu ani častá náledí nejsou ničím, po čem by snad normální člověk mohl toužit. A podobně to mají také pejsci.

Během chladných dní trpí i naši zvířecí kamarádi

Zimní období není oblíbené ani mezi domácím zvířectvem. Třeba takoví psi mohou chladné počasí často dosti nelibě snášet. Na rozdíl třeba od koček je totiž potřeba je pravidelně venčit, takže se dostávají často ven.

Hlavně krátkosrstá plemena při nízkých teplotách docela trpí, což ale můžete snadno změnit. Jako ochrana před počasím se dnes již běžně prodávají praktické, ale i docela slušivé kabátky pro psy.

Moderní funkční oblečení pro psy nejenže dokáže vašeho čtyřnohého mazlíka dostatečně zahřát, ale zároveň ho může i během velkých veder docela účinně chladit. Stačí jen vnitřní stranu kabátku zvlažit.

Mnoho pejskařů takovéto oblečení vytváří doma svépomoci, nicméně jen málokdy se může jejich kvalita rovnat kvalitě profesionálních produktů, které jsou vytvořeny z dvojitého bavlněného froté. Tento materiál je natolik měkký, že pejska nekouše ani neškrábe, takže ten díky tomu nemá důvod cítit se ve svém kabátku nepříjemně.

Střih

Zásadní není jen použitý materiál, avšak rovněž i střih oblečení. V tomto případě nejde pochopitelně ani tak o vizuální přitažlivost jako o maximální praktičnost. Dobrý kabátek je navržen tak, aby bylo snadné ho na psa navléknout a posléze i svléknout. K tomu hodně přispívá i způsob zapínání.

Například v e-shopu petlando.cz, ve kterém najdete primárně chovatelské potřeby pro psy, nabízejí mimo jiné i oblečky na suché zipy. Na rozdíl od tkaniček nebo řemínků nijak nepřekáží a snadno se s nimi manipuluje. Svého pejska tak můžete mít oblečeného či svlečeného během několika málo vteřin. Využít můžete i sušící rukavice pro psy z e-shopu petlando.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here