Hlídejte si cenu zlata a zhodnoťte své peníze

0
705

Pokud hledáte vhodnou investici pro vaše peníze, vsaďte na zlato. Pro něj platí pravidlo, že neztrácí investiční hodnotu. Ve srovnání s nemovitostmi se jedná o mnohem bezpečnější formu investice. Navíc k ní nepotřebujete žádnou speciální strategii ani znalosti.

Zlaté cihličky nebo slitky?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. V České republice tak můžete získat zlaté cihly hlavně ze švýcarských rafinérií. Cena těchto slitků se dle prodejců různí. Není výjimkou, že rozdíl identického slitku může přesahovat i 10 procent. Z toho důvodu za pořízení zlata zaplatíme víc než naši sousedé, jimiž jsou Němci a Rakušané.

Na co si dát pozor?

Jak je z výše uvedeného patrné, cena zlata se liší dle prodejců. Bohužel neplatí, že slitek pocházející ze stejné rafinerie, mající stejnou hmotnost a ryzost by měl mít v dané lokalitě i stejnou prodejní cenu. Proto byste neměli dát jen na sledování ceny zlata na komoditní burze, nýbrž nakupovat u cenově výhodnějších ověřených prodejců, kteří se mohou pochlubit několikaletými zkušenostmi na trhu. To se vyplatí též v případě, kdy chcete nakoupit jenom menší slitky.

Jak nakoupit?

Investiční zlato jednoznačně nakupujeme u renomovaných výrobců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here