Jak začít s chovem žab? II.

0
5486

V předchozím článku jsme si řekli, jaké žáby jsou vhodné pro začátečníky, co žáby ke svému životu nutně potřebují a že chov žab není pro všechny chovatele. Chovatel žab musí počítat s dennodenní péčí o tyto obojživelníky, navíc po řadu let. Pokud jste však milovníky žab, podívejte se s námi na další tipy a rady pro chovatele začátečníky. 

Vhodné dekorace a substrát do terária

Samotného zařízení vnitřku interiéru terária se obávat nemusíte. Na dno stačí vsypat propraný akvarijní štěrk, na který se umístí rašelinový substrát, který pomáhá udržet v teráriu vlhkost. Pro pralesničky je dostatečné vlhčení velmi důležité a mělo by být mezi 80-100%. Substrát můžete zpestřit kousky kokosové či borovicové kůry. A co by v teráriu s pralesničkami jistě chybět nemělo? Jsou to především broméliové rostliny, které můžete zasadit do připraveného substrátu. Chybět by v teráriu neměly ani různě rozmístěné větve a úkryty, například kokosové skořápky, do kterých se žáby mohou schovávat. V teráriu by měly být také misky s vodou, do nichž mohou žáby přenést nakladená vajíčka.

Jak se žáby krmí?

A co dobrého můžete pralesničkám dopřát? Jejich strava je složena z malého drobného hmyzu, kterým jsou nejčastěji octomilky. Pravdou je, že octomilky byste si měli „předpěstovat“ už před tím, než si pralesničku přinesete domů. Důležité je nezapomenout, že žábu musíte dennodenně krmit. Drobné mušky se vypustí do terária a žába je postupně konzumuje. Bohužel nepočítejte se stále čistým teráriem. V průběhu krmení se mění spíše na odpudivé terárium pro mouchy, které sedají všude, kde mohou, i na samotné žáby. Terárium musíte také pravidelně rosit a starat se o „jezírka“ v růžích bromélií. Všechny tyto úkony jsou pro životní cyklus pralesniček nesmírně důležité. Do růžic totiž pralesničky později nakladou svá vajíčka. Přejeme úspěšný a zábavný chov pralesniček.