10 zásad, které preventivně ochrání psa před klíšťaty II.

0
1422

V předchozím článku jsme se zaměřili na 5 zásad preventivní ochrany psa před parazity. Dnes si ukážeme dalších 5 zásad, které mohou vašeho psa přes léto ochránit.

Pudr

Dalším druhem antiparazitární ochrany může být pudr. Při aplikaci dodržujte přesný návod podávání. Jedná se totiž o velmi jemný prášek, který může dokonce dráždit sliznice a při vdechnutí i dýchací cesty. Při aplikaci musíte být velmi opatrní a nikdy nenanášejte pudr v oblasti blízko očí zvířete.

Antiparazitární spreje

Možností ochrany psa před klíšťaty jsou i antiparazitární spreje, které je však lepší kombinovat se šampony. Antiparazitárním sprejem však můžete vystříkat i pejskův pelíšek.

Pravidelná péče o zahradu a trávník

Pokud může váš pejsek lítat celý den po zahradě, snažte se udržovat na vašem pozemku trávu krátce zastřiženou. Nejenže budete mít nádherný trávník, ale ochráníte i vašeho psa. Klíšťatům se daří ve vysoké trávě a neudržovaných křovinách. Zajímavé je, že dnes dokonce můžete, v zahradnických potřebách, sehnat speciální granule, které se rozhazují po trávníku a ničí parazity a další škůdce, ale některé z nich jsou pro zvířata i člověka jedovatými.

Prohlídka po vycházce

Po každé procházce byste svého psa měli důkladně prohlédnout. Pokud klíště odstraníte ihned, klesá riziko přenosu onemocnění. Kontrolujte pejska především v oblasti kolem uší, krku a podpaží.

Vyhněte se rizikovým oblastem

Pokud chodíte svého psa venčit do lesa, na louky apod. Nechte proběhnout v těchto rizikových oblastech kratší dobu. Nejčastěji na něj totiž klíšťata číhají právě ve vysoké trávě či v lese. S délkou pobytu venku, na louce či v lese, roste riziko přisátí parazita.

Vhodná preventivní a důkladná ochrana však může psa chránit ať se pohybuje na louce ve vysoké trávě či doma na upraveném trávníku. Dbejte na zdraví vašich čtyřnohých přátel již preventivně, vyhnete se mnoha budoucím problémům.