Výběr kvalitního a správného krmiva pro psa je důležitý

0
1562

Pořídila jsme si nového pejska a jako mnoho chovatelů jsem se začala zajímat o vhodné krmivo pro mého čtyřnohého miláčka. Nejprve jsem si myslela, že postačí stejné granule, které jsem používala pro svoji kříženku, kterou jsem přivedla domů z ulice. Vzhledem k tomu, že teď jsme si pořídila sice odloženého labradora, ale čistokrevného, musela jsem uznat, že bude chtít i jinak nastavit jídelníček.

Od svého veterináře jsem se dozvěděla, na co vše si dát při výběru krmiva pozor. Musím říci, že mě upozornil i na to, jak dobře a správně doplňovat vitamíny a minerály. Právě díky minerálům a vitamínům můžeme našim mazlíčkům prodloužit plnohodnotný život. Právě obsah vitamínů a minerálů je v krmivech různý.

Složení krmiva pro psy se liší podle potřeb konkrétního plemene. Vedle granulí se na našem trhu objevuje spousta doplňků stravy. Velkou většinu z nich známe pod pojmem pamlsek. Některé jsou určeny jako odměna za splněný povel štěněte, jiné jako vitamín či jako čistič chrupu našeho pejska. Nikdy bychom však neměli zapomenout, že velké množství těchto pamlsků, působí na pejska stejně jako na lidi pochutiny. Buďte tedy hlavně jako rodina pevně dohodnutí na pravidlech. Osobně to mám tak, že pejska jsem si koupila já, a právě proto ho krmím a cvičím jenom já. Tím pejsek získává i jistotu toho, kdo je jeho páníček.

Občas se však stane, že právě majitel psa, není pejskovi k dispozici a nemůže mu jídlo dát. I to jsem řešila již s předchozí fenkou. Je pravda, že tím, že byla z ulice, bylo to složitější. Lidí se bála. Naštěstí jí od začátku občas nakrmila moje mamka. To byl taky jediný člověk, kdo jí mohl v době mé nepřítomnosti nakrmit. Pro našeho nového Falca jsme raději hned místo klasické misky pořídili misku s dávkovačem. Snad to bude dobrá věc.