3 tipy, jak vybrat kvalitní krmivo pro kočku

0
2072

Hledáte nové krmivo pro svou kočku a nevíte, jak by mělo vypadat správné složení? To, jestli zvolíte kvalitní krmivo, ovlivní zdraví vaší kočky, a vhodným výběrem můžete prodloužit její spokojený aktivní život. V článku najdete rady, jak postupovat při výběru krmiva pro kočky.

Granule s obsahem kvalitního masa

Kočka je ryzí masožravec, takže by se její jídelníček měl skládat téměř výhradně z masa. U složení granulí, ale i jiných druhů krmiva pro kočky si tedy zkontrolujte, jestli obsahuje dostatečný podíl kvalitní masové složky. Žádoucí jsou i přísady v podobě ovoce či zeleniny pro doplnění minerálních látek a vitamínů. Naopak se vyhněte krmivům obsahujícím větší procento obilnin či podobných přísad. Ty totiž nejsou pro kočku optimálně stravitelné a zbytečně zatěžují její trávicí trakt.

Krmivo pro kastrované kočky

Při výběru krmiva se orientujeme nejenom podle toho, zda jde o kotě či dospělou kočku, ale zajímá nás i aktivita. Jiné krmení je vhodné pro aktivní venkovní kočky a jinou potravu zvolíme pro domácí kastrovanou kočku. Řada granulí určených pro kastrované kočky je navíc navržena i s ohledem na prevenci problémů s močovými cestami. Při nákupu speciálních granulí je dále dobré dodržovat doporučenou denní dávku závislou na hmotnosti vaší kočky.

Nakupte na internetuDoplnění zásob granulí, konzerv a kapsiček pro kočku můžete vyřídit klasickým nákupem v kamenném obchodě. Pohodlnější je však objednat krmivo pro kočky na internetu, kde máte na jednom místě přehled nejrůznějších značek a druhů, takže jistě vyberete to správné právě pro svou kočku. Nákupem malých balení můžete vyzkoušet i více příchutí a větší pytel granulí pořídit až u varianty, která kočce zachutná nejvíce. Při nákupu většího balení se většinou setkáte s výhodnější cenou. Více na Fera24.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here