Jak vybrat to nejlepší krmivo pro psa?

0
2003

Chcete dopřát svému čtyřnohému kamarádovi tu nejlepší možnou stravu a přemýšlíte, jak si poradit s výběrem granulí či jiného krmiva? V článku najdete základní pravidla, která vás provedou jednotlivými faktory důležitými pro správný výběr.

Podle rasy a věku psa

Při prohlížení nabídky s krmivem pro psy si jistě všimnete rozčlenění na jednotlivé kategorie. Správný výběr začíná volbou věku psa, protože například štěňata potřebují větší přísun energie a lehce jiné složení v porovnání s psími seniory. Samozřejmě záleží i na rase, kdy jde nejenom o složení, ale především o tvar a velikost granulí. Malá plemena ocení drobné granule, které se jim budou dobře kousat, kdežto pro velké psy se vyrábí tvarově větší granule. Druh granulí a hlavně denní dávkování ovlivňuje také pohybová aktivita psa.

Pozor na složení

Pokud chcete, aby váš pes byl dlouho zdravý a vitální, dbejte na složení krmiva. Ideální je dostatečné množství kvalitního masa, což platí pro konzervy i granule pro psy. Kromě masa může ve složení figurovat i zelenina či ovoce pro doplnění důležitých vitamínů a minerálů. Podívejte se na internetové stránky s nabídkou krmiva pro psy a sami se přesvědčte o tom, co všechno může být ve složení. V zájmu zdraví psa se však snažte vyhýbat granulím a krmivu, kde se nachází větší podíl obilovin.

Speciální krmiva

Dnes už není výjimkou, že psi mají nejrůznější alergie. Často se objevují potravinové alergie a intolerance na obiloviny nebo například kuřecí maso. I zde však existuje řešení v podobě speciálních krmiv bez těchto složek. Jde o hypoalergenní krmivo, kde je naprosto vynechána určitá složka. Kuřecí bývá nahrazeno například jehněčím a často se přidává rýže, na kterou se alergie vyskytuje jen velmi zřídka. Jestli má váš pes opravdu alergii, ověřte po konzultaci s veterinářem. Více na Fera24.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here