4 tipy na originální škrabadla pro kočky

0
3022

Pokud chováte kočku doma, je škrabadlo nezbytností. Zvířátko musí mít možnost obrousit si drápky, a pokud nechcete, aby to dělalo o vaši sedací soupravu či jiný kus nábytku, nezbyde vám nic jiného než škrabadlo pořídit. Sehnat se dá v různých cenových relacích a také provedeních.

Většina lidí bude škrabadlo vybírat především dle svých cenových a prostorových možností. To je samozřejmě správný postup, nicméně nutno podotknout, že kočky milují výšky a jsou hravé, takže čím vyšší a zajímavější škrabadlo pro kočky pořídíte, tím bude ta vaše spokojenější. Podívejme se na nějaké konkrétní příklady.

1. Hravé řešení

Chcete-li své kočce udělat opravdovou radost a máte-li dost místa, pořiďte vyšší škrabadlo, na němž se dá různě lozit. Velmi často bývají zkombinovaná také s domečkem, houpačkou či nějakou mističkou, do které se kočička schoulí. Příkladem je třeba velké TRIXIE škrabadlo XXL Carlos 159 cm. Je u něj uvedeno, že je určené větším rasám. Také podle toho se určitě řiďte.

2. Rohová varianta

Nemáte v bytě moc místa, kam byste škrabadlo dali? Existují i varianty naprosto nenáročné na prostor. Příkladem je TRIXIE škrabadlo rohové, které připevníte na roh zdi. Je dost vysoké, takže většina kočiček po něm bude moct i skákat.

3. Ve formě podložky

Jednou z levnějších variant je prostá podložka. Kočka si s ní sice příliš nevyhraje, ale svůj účel splní. Některé modely bývají obohacené třeba o přivázaný míček na hraní.

4. Zajímavější podlahová volba

Jestli vám podložka přijde příliš nudná, ale nechcete kupovat velkou věž, zvolte kompromis. Například lepenkové škrabadlo od výrobce TRIXIE v zajímavém tvaru.

Tip na závěr: Pokud jste škrabadlo koupili a kočka na něj nechce chodit, pořiďte šantu kočičí či sprej s kočičími feromony. To by vám mohlo pomoct naučit ji tam chodit.

Všechna výše zmiňovaná škrabadla pro kočky lze sehnat v e-shopu Fera24.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here