Kam určitě nevodit svého domácího mazlíčka

0
2111

Domácí mazlíček je úžasné stvoření a třeba pejsek je vždycky rád, když se může proběhnout venku a když je s vámi. Jsou ale místa, kam určitě psa nebo jakéhokoliv jiného mazlíčka neberte a nechte ho raději doma. Mohlo by se stát, že nebudete vpuštěni, a i kdyby ano, mazlíčkovi byste spíš přitížili a rozhodně by mu nebylo příjemně.

Koncerty a jiné akce s hlasitou hudbou

Hudba vycházející z obrovských reproduktorů může poškodit ucho i člověku. Pes, který má násobně citlivější sluch, při podobných akcích doslova trpí a určitě není žádný důvod ho na podobné akce brát. Pes se doma bude spíše trochu nudit, ale je to pro něj mnohem lepší, než aby strávil několik hodin při více jak 100 decibelech.

Stoupnout si vedle obrovského reproduktoru na diskotéce se může rovnat hlasitosti až 125 decibelů, což už je koledování si o sluch váš i vašeho mazlíčka. Pejska raději nechce doma v pelíšku.

Casina a herny

Casina s výherními automaty jsou přímo postavena tak, že ze všech stran něco bliká nebo hraje. Tímto způsobem se herny snaží otupět smysly hráčům, kteří pak ztrácejí pojem o čase a raději si zahrají. Pro zvíře je ale casino naprosto nevhodné prostředí a i když se to nemusí na první pohled (poslech) zdát, jsou hudba i herní efekty velmi hlasité.

Návštěvy casin se nezřídka protahují do nočních nebo i ranních hodin – a to zejména v případě vyrazíte-li třeba na pokerový turnaj ve variantě Poker Texas Holdem. To určitě není dobré nechávat psa doma samotného. Mohl by se bát, ale také štěkat, což určitě nepotěší sousedy. Pokud tak nenajdete hlídání a na hazardní hry nedáte dopustit, je lepší hrát prostřednictvím internetu.

Automobilové nebo motocyklové závody

I když se to nezdá, i klasická auta vydávají poměrně hlasitý zvuk. Třeba takový projíždějící kamion je schopný vyprodukovat zvuk až o síle 100 dB, což už je nad kritickou hranicí. Taková závodící auta, a to se nemusíme nutně bavit o závodech Formule 1, mají vytočené motory na maximum a řvou co to dá. Ani fandící diváci rozhodně nejsou zrovna tišší a na takových závodech bývá opravdový hluk, který se dá srovnat i s takovým koncertem.