Jaký je život s Jack Russel teriérem?

0
2376

Přemýšlíte o pořízení nového chlupatého člena rodiny? Pokud jste rodinou aktivní, která ráda tráví čas venku, vyráží na výlety a miluje sport, je pro vás ideálním plemenem Jack Russel teriér. Toto plemeno je velmi inteligentní, aktivní, ale miluje svou rodinu. Ideální je pro sportovní rodiny, jelikož miluje skákání, běhání a aportování.

Jack Russel do každé aktivní rodiny

Skvělé také je, že je toto plemeno velmi skladné, na rozdíl od velkých plemen. Můžete s ním spát ve stanu, vozit ho v autě, dokonce i na kole. Díky jeho velikosti se vejde opravdu všude. Jack Russel by měl součástí být aktivní rodiny, která bude schopná věnovat mu dostatek svého času. Miluje aportování, běhání a skákání. Jack Russel vám bude společníkem při běhání, jízdě na kolečkových bruslí, ale můžete s ním trénovat také hod frisbeem.

Inteligentní plemeno

Jack Russel teriér je navíc plemenem velmi inteligentním, jednoduše ho nenapálíte. Pokud mu dopřejete dostatek lásky a času, vrátí vám ji svou vlídností a přátelskostí. Myslete však na to, že se stále jedná o teriéra. Skryt je v něm „vrčivý“ duch. Většina teriérů tak snadno zlikviduje mnoho hraček, které rozkouše a roztrhá s pomocí klasického škubání hlavou. Lovecké pudy se v něm také nezapřou, jelikož byl určen na lovení krys, které vyčuchal, uchopil do tlamy a typickým škubáním usmrcoval.

Každý pes je originál

Myslete však na to, že i když si pořídíte Jacka Russela, může mít trochu odlišné vlastnosti. Někteří Russelové jsou klidnější a méně „vrčivější“, jiní jsou naopak typickými teriéry. Pokud se však svému pejskovi budete věnovat a nepodceníte jeho výchovu, nic z toho by nemělo být problémem.

Zbarvení

Jack Russel je typický bílý s tmavými skvrnami, mohou se objevovat hnědé i černé. Přes léto vypelichá natolik, že má tzv. dalmatinské bříško plné skvrn. Řadí se mezi malá plemena s krátkou srstí, která může být i hrubá.