Krizová doba si žádá zajištění peněz před ztrátou hodnoty. Výhodné řešení představuje nákup zlatých mincí

0
1329

Už před několika lety mnozí ekonomové varovali, že brzy přijde krize. Jejich očekávání se dnes bohužel začíná naplňovat. Situaci navíc zhoršuje pandemie koronaviru, která „drtí“ ekonomiky řady států, Českou republiku nevyjímaje. Proto se jako velmi důležité jeví chytře investovat peníze, abyste nepřišli o jejich reálnou hodnotu. Dobrým řešením je nákup zlatých cihel.

U nás se zlaté cihly nevyrábějí, jsou však přesto snadno dostupné

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Dochází tedy k jeho dovozu ze zahraničí. K dostání jsou u nás kupříkladu zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P, což jsou jedni z nejvýznamnějších výrobců. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. A dodává: „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Jaké jsou přednosti investičního zlata?

Pokud jde o hlavní důvody, proč zvolit právě investiční zlato, lze v první řadě vyzdvihnout jeho schopnost zajistit peníze před ztrátou reálné hodnoty. Zlato je totiž na trhu dlouhodobě velmi stabilní komoditou, což znamená, že při investici neriskujete ztrátu peněz, jako je tomu kupříkladu v okamžiku, kdy se rozhodnete koupit akcie, nemovitosti apod. Proto se právě v dnešní krizové době na zlato obrací stále více investorů. Díky možnosti nákupu online jsou zlaté cihly a zlaté mince dostupné také pro drobné střadatele, kteří mají naspořeno klidně jen pár desítek tisíc a nechtějí o ně přijít. Zlato je dále snadno přenositelné, už v malém množství, jež se vám vejde do kapsy, se skrývá poměrně značné množství peněz. A kromě toho je nákup investičního zlata osvobozený od platby DPH.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here