Zlato umí řešit inflaci i v českých domácnostech

0
1165

České domácnost se snaží být zodpovědné a šetří. Demotivující pak je, když vidíme, jak nám inflace ukrajuje z našich financí. Jde na ni vyzrát? Zkuste trik bohatých – investujte do zlata. Právě zlato je pokládáno dlouhodobě za největšího bojovníka s inflací. Navíc to, že nakupovat zlato je jen pro bohaté, není rozhodně pravda.

Ukládat své úspory do zlata je mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá

Nakupovat zlaté cihly, kde jeden kilogram dnes znamená utratit něco přes 1,3 milionů korun, nemusí být zdánlivě nic pro střední třídu. Ale nenechte se splést. Investiční zlato chrání před poklesem hodnoty majetku nejen bohaté, ale i běžné střadatele. Pro střední třídu je inflace navíc mnohem problematičtější a může vést nejen k poklesu životní úrovně, ale i k finančním problémům obecně. A zlato s tím umí pomoci. Nákup investičního zlata přitom nevyžaduje žádné znalosti, jak je tomu třeba u investování do akcií. Stačí si najít prodejce s osvědčenými značkami a postupně zlato jako investici nakupovat v podobě zlatých slitků a investičních zlatých mincí.

I investiční zlato lze nakupovat v malém

Investiční zlato, které se jako bojovník proti inflaci hodí, lze pro mnohé překvapivě nakupovat i po menších částkách. Specialista na investiční zlato, který má prodejnu v pražském Obecním domě a taktéž e-shop na webové adrese www.zlate-mince.cz, prodává investiční zlaté slitky (tedy zlaté cihly) již od 1 gramu. Jinou možností, jak do zlata investovat po menších částkách, jsou investiční zlaté mince (nepleťte si je s mincemi numismatickými). Výše zmíněná prodejna nabízí například osvědčenou značku investičních zlatých mincí z Rakouska, značku Wiener Philharmoniker. Do nich lze investovat již od tisícikorun. Aktuálně je nejnižší hodnota mince 2253 Kč. Cena se samozřejmě mění podle aktuální ceny zlata na trhu.

Nemovitosti nebo zlato?

I jako střední třída máme dnes větší tendence investovat do nemovitostí. Avšak nákup vlastního bydlení není investicí, ale nutností. Tady je pochopitelné, že kupujeme nemovitosti na hypotéku a jsme ochotni 25 let splácet nemalou částku za pořízení vlastního bydlení. Hypotéky a půjčky na nákup nemovitostí se však nehodí k tomu, abychom si koupili nemovitost jako dlouhodobou investici třeba k pronájmu. Navíc covid-19 svět změnil a investice do nemovitostí touto formou se ukázaly být velkým problémem.

Kdo si chce z každé výplaty a z každého většího příjmu odkládat rozumnou částku, je pro něj právě zlato ideální možností. Nepotřebujete miliony jako u nemovitostí. Snadněji též zlato i jeho část prodáte, když potřebujete k ruce hotovost. Odborníci dnes doporučují mít alespoň 30 % úspor ve zlatě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here