Seznamte se s vipetem: Energetickým plemenem vhodným i do bytu

0
2850

Vipet, inteligentní plemeno, které se hodí i do velké rodiny s dětmi. I když je vipet psem energickým a se silným loveckým pudem, bydlení v bytě mu nevadí, jelikož mu chybí vrstvy podkožního tuku a zimu snáší jen těžko. Věnujte vipetovi svůj čas, aby si užil dlouhé procházky a on vám to oplatí svou věrností a láskou.

Pes do nepohody

Vipet umí být velmi aktivním a energickým venku na procházce, ale doma si užívá klidu a tepla. Je také velmi čistotný. Povahu má opravdu úžasnou. Je velmi inteligentní, přátelský, rád se mazlí a hraje si. Pouto si vytváří k celé rodině a nevadí mu ani děti. Jelikož je jeho povaha mírumilovná, dobře přijímá také cizí návštěvy. Vipet se hodí spíše do bytu pro páníčka či rodinu, která mu bude schopna věnovat svou lásku a čas. Vipet je ideálním parťákem na procházky i sportování.

Jak vipet vypadá?

Vipet patří do druhu středních plemen. Hlavu má dlouhou s úzkým čenichem. Okouzlí vás i jeho oválné oči s jasným výrazem. Typický je také dlouhý krk a ocas. Vipet má krátkou srst, která je jemná a dobře přiléhá. Pořídit si můžete vipeta v různých barvách, světlého, tmavého v kombinaci barev, žíhaného. Hmotnost vipetů se pohybuje mezi 7,5-12 kg.

Péče o vipeta

Díky tomu, že jsou vipeti svou povahou klidní a poslušní je jejich výchova poměrně snadná. Vipet se velmi dobře učí hrou, ale trest pro ně může být poznamenáním na celý život. Nezapomínejte, že to jsou psi velmi citliví. Toto plemeno se musí učit pozitivním přístupem. Vipet se hodí do bytu i díky další důležité věci, vipet totiž nezapáchá a nemusíte ho ani často koupat. Je to pes velmi čistotný, elegantní a společenský. Ideální partner pro sport i jako další člen rodiny.