Ufonek pro alergiky?

0
5634

Hledáte domácího mazlíčka, ale brání Vám alergie? Je docela možné, že pro Vás bude ideální kočka plemene Sphynx, která je bez srsti. V tomto článku se na ní trošku zaměříme. Kočka je největší přenašeč alergenů. Avšak Sphynx má těchto alergenů méně. Pro Vás je důležité zjistit, zda dotyčný alergik reaguje na kočičí srst nebo alergeny ve slinách a na kůži. Naháček – kočka Sphynx je odsuzována často kvůli svému vzhledu. Má však unikátní povahu, svoji celoživotní hravostí, mazlivostí a „střeleností“ si může získat snad každého milovníka koček.

Charakteristika:

Povahou je to kočka velmi přátelská, rychle si zvyká na změny, je hravá po celý život. Hodně majitelům Sphynx připomíná opičku, dítě i psa. Nesnáší samotu, ideální je pořídit jí kamaráda. Velmi dobře si rozumí s ostatními domácími mazlíčky. Je velmi inteligentní, někdy upovídaná. I když se říká, že je tato kočka bez chlupů, má tělo pokryto miniaturními chloupky, díky kterým na dotyk působí jako semiš nebo broskev. Díky rychlému spalování sní o něco více jídla než osrstěné kočky. Potřebují kvalitní stravu. Musí se koupat, protože se na jejich kůži objevuje maz a následně je to svědí. Koupou se dle intenzity špinění 1x – 4x měsíčně.

Její pořízení:

Asi první co nás napadne je, kolik asi stojí taková kočka. Můžete jí pořídit s průkazem původu nebo bez něj.

S papíry se pohybuje cena za kotě 8 – 15 tis. Kč, cena nižší s podmínkou kastrace. Koťátko pochází z chovatelské stanice, která je napsaná na zodpovědnou osobu. Koťátko má jisté rodiče, je odčervené a naočkované, prodává se nejdříve ve 12-ti týdnech. Chovatelé nesmí chovnou kočku ruinovat opakovanými porody. Musíte si i u těchto chovatelů dát pozor na ty, které nalákal vyšší výdělek. Proto je dobré si zajít na více míst a co nejvíce se ptát a porovnávat místa, kde koťátka vyrůstají. Na koťátko z dobré chovné stanice se vyplatí i počkat, pokud zrovna nemají žádné k prodeji.

U bez papírových koťat se cena pohybuje okolo 4 – 7 tis. Kč. Tyto koťátka prodává jakákoliv osoba. Většinou extrémně šetří na nákladech na kočky. Kupují nejlevnější rodiče koťat, krmí nejlevnějším krmivem a koťátka prodávají co nejdříve. Nemáte jisté rodiče koťátka, nevíte, zda koťátko extrémně nezchlupatí, většinou nejsou vůbec naočkovaná a ani odčervená, protože to něco stojí. Doléčení koťátka se může bez problému vyšplhat k deseti tisícům.