Škrabadla a odpočívadla pro kočky

0
3247

očky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Normálně žijí spíše venku, lezou po stromech a  zídkách, chytají myši, brousí si drápky.  Přestože jsou to stále šelmy, některé z dnešních koček se ven jen tak nedostanou a musí se zabavit v bytě. A pokud své micce majitelé nepřipraví vhodné hračky a pomůcky, vyřádí se na koberci, roztrhá čalounění na sedačce nebo na židlích, bude skákat po závěsech apod. Škodám na zařízení bytu se dá včas zabránit. V obchodech s chovatelskými potřebami jsou v nabídce kromě pelíšků také různá škrabadla a odpočívadla pro kočky.

Škrabadla pro kočky

Kočka, která žije většinu času venku, si neustále přirozeně obrušuje drápky pohybem v přírodě po různých drsných plochách. Pokud je ale zavřená doma, tak tuto možnost nemá, dorůstající drápky svědí a nutí kočku škrábat nábytek nebo koberec. Když budeme drápky stříhat a umístíme do jejího koutku vhodné škrabadlo, vyřešíme hygienu i zábavu a ochráníme zařízení bytu. Škrabadla pro kočky mají různé tvary a jsou z rozličných materiálů, většinou jsou doplněny nějakými hračkami. Na výběr jsou desítky modelů, které mají podobu koberečků, domečků, sloupků, kruhů s připevněnými míčky nebo myškami.

Odpočívadla pro kočky

Kočky jsou zvyklé lézt po výškách, i na to je třeba myslet, pokud by vám vadilo, že mazlíček leze po skříních nebo šplhá po záclonách. Nejlepším řešením je pořídit odpočívadlo připomínající strom se škrabadly i pelíškem dohromady. Můžete ho samozřejmě i vyrobit z nějakých trubek, sisalu a dalšího materiálu, jeho cena však může být o dost vyšší než u výrobku hotového, také asi nebude tak elegantní jako odpočívadlo z obchodu.

Zamyslete se nad životem kočky, ještě než si přinesete roztomilé koťátko domů. Připravte vše potřebné včas, ať se vyhnete rozčarování ze zničených věcí. Kočky jsou velmi inteligentní a mnohonásobně vám to oplatí.