Jak na výcvik psa?

0
273

Máte doma malé štěňátko? Tak byste pomaloučku mohli začít s jeho výcvikem. Jinak si vychová ono vás.

Výcvik psa není radno podceňovat. Platí to na všechny rasy nezávisle na jejich velkosti. Včetně těch nejmenších, které má člověk tendenci rozmazlovat a spoustu věcí jim odpustit. To se však páníčkům ale může pěkně vymstít.

Kdy s výcvikem začít?

Záleží na rase, ale u většiny pejsků se základními povely, jako jsou přivolání, ne, sedni a lehni můžete začít po dovršení třech měsíců věku. Spoustu instruktážních videí na toto téma najdete na internetu, popřípadě s pejskem můžete dojíždět na cvičiště, kde se spolu s ním budete učit pod dohledem zkušeného instruktora. Profesionální výcvik je v každém případě doporučován majitelům velkých plemen, u kterých absence výchovy může způsobit problémy včetně napadení člověka.

Škola formou odměn

Pes se nejlépe učí hrou. K tomu slouží speciální pamlsky na výcvik, které při výcviku fungují jako odměna. Když pejsek povel vyslyší a správně ho provede, bude odměněn. Chutné pamlsky v tomto případě slouží jako motivace k provádění dalších povelů.

Když pamlsek, tak zdravý

Nikdy pejskovi nedávejte sladkosti určené lidem, mohly by mu ublížit. Zdravý pamlsek pro psa by měl být vyroben primárně z masa, čím méně umělých náhražek, tím samozřejmě lépe. Vhodné jsou především pamlsky sušené mrazem (k sehnání například na e-shopu LyoPro), které si uchovávají veškeré vitamíny, minerály a enzymy, které obsahuje syrová BARF strava.

Jak na povel sedni

Jedním z nejzákladnějších psích povelů je sedni. Jak na něj? Najděte si klidné místo například na zahradě nebo louce. Pamlsek mu nechte očichat a pak ho zvedněte nad jeho hlavu (až nad jeho záda). Tím pejska donutíte, aby si sednul, zaklonil se a pamlsek sledoval. V ten okamžik ho pochvalte a pamlsek mu nabídněte. A několikrát to zopakujte. Ale ne déle než 15 minut, delší dobu pes neudrží pozornost. Nesmíte ho ale překrmit (i přesto, že se jedná o nutričně vyvážené pamlsky), mohl by mít zažívací potíže. A druhý den vše zopakujte. Brzy si pejsek bude sedat i bez pamlsku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here