Jak psa zbavit zápachu z tlamy

0
308

Pejskům se občas z tlamy line pro člověka nelibý odér. A je to logické. Hygieně ústní dutiny totiž nevěnuje péči, jakou je třeba. To je na jejich páníčcích.

Zápach z úst u psů je poměrně častým jevem. Způsobují ho v podstatě ty samé jevy jako u člověka. Mezi zuby se usazují a rozkládají zbytky stravy, které stojí za vznikem zubního plaku a kamene, který může způsobit až ztrátu chrupu. Jak tomu zamezit?

I pes má své dentální potřeby

Zatímco většina lidí o svůj chrup pečuje zubními nitěmi, vodami, mezizubními kartáčky a odbornou dentální hygienou, pes coby zvíře takové možnosti nemá. Ale má (respektive jeho majitel) k tomu určené veterinární přípravky. Ty rozhodně není namístě podceňovat, protože zanedbaný chrup může vyústit v různé nemoci psů. Ve hře je nejenom zánět dásní, nýbrž rovněž celá řada dalších chorob. Jejich vzniku zabrání správná a především pravidelná péče o psa. Jak by měla vypadat?

Pravidelná zubní hygiena

Pravidelná zubní hygiena není zkrátka jen záležitostí člověčí, ale je na ní postavená o péče o zuby psa. Ta se rozděluje na tu pravidelnou neboli preventivní a urgentní. Samozřejmě svému pejskovi můžete zuby čistit podobně jako sobě, tedy kartáčkem a k tomu zubní pastou výhradně pro psy a kočky. Ne každý pejsek vám ale dovolí mu zuby vyčistit. Pak na řadu přicházejí k tomu určené dentální tyčinky (ne všechny jsou účinné a chrup skutečně vyčistí) a gely.

Preventivní a urgentní péče

Zubní kámen například z chrupu efektivně odstraňuje přípravek SkinPET® Stoma Gel HY, který je k dostání na e-shopu SkinPET. K tomu působí antisepticky a eliminuje riziko zánětu dásní. Dalším skvělým přípravkem je SKINPET SUPER SPRAY, který zase funguje jako skvělá dezinfekce. K tomu skvěle čistí a zvíře zbavuje zápachu ze srsti. Ve vaší psí lékárničce by ale neměly chybět ani základní přípravky urgentní péče, ať již ty tlumící akutní záněty uší či různá poranění kůže a sliznic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here