Zlaté mince oslavují i krásu zvířat

0
1554

Zlaté mince jsou prostředkem k investici, ale i pěkným sběratelským kouskem. Obvykle se pyšní překrásným zdobením, reliéfem zobrazujícím něco, co je typické pro zemi, odkud pochází. Mnohdy na nich bývají zobrazená i zvířata.

Příkladem mohou být americké mince s nádherným reliéfem indiána a bizona či slavné australské „Klokany“. Obě tyto mince jsou vyráběné z ryzího zlata nejvyšší ryzosti, 24 karátů. Koupíte je například ve specializované prodejně v pražském Obecním domě.

Zájem o investiční zlaté mince stoupá

Možná jste zaslechli zprávy o tom, že v poslední době výrazně stoupla cena zlata, což jen dokazuje výhodnost investice do této komodity. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Češi dříve velmi rádi kupovali zlaté slitky od švýcarských rafinérií Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Tyto tři společnosti dohromady tvořily třetinu světové produkce, jenže kvůli vládním nařízením byly téměř dva měsíce zavřené a nyní nestíhají uspokojit poptávku. Slitků je stále nedostatek, a proto se investoři začínají obracet směrem k mincím.

Pořiďte si mince z Vídně

Nebývalému zájmu se těší například zlaté mince Wiener Philharmoniker, jež se razí ve Vídni. Vídeňský filharmonik je světoznámá značka, v budoucnu tedy nebudete mít problém mince prodat. Jsou opravdu povedené, přitom neplatíte za jejich sběratelskou hodnotu, mají pouze cenu zlata. U mincí se také neplatí DPH a na rozdíl od slitků nemusí být číslované. Jejich estetický dojem je pochopitelně úplně jiný než u slitku zataveného do akrylátového obalu.

„Největší zájem je o mince v originálním balení po deseti nebo dvaceti kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené,“ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny v Obecním domě.

V prodejně v Obecním domě toho samozřejmě najdete investiční zlato v mnoha jiných podobách než jen ve formě mincí Wiener Philharmoniker. Každopádně je důležité vědět, že investice do zlata není určená jen pro ty nejbohatší. Nejmenší zlaté mince pořídíte i do 5 000 korun. Za kolik je v budoucnu prodáte, není nikdo schopný říct. Nižší částka to ale určitě nebude. Celosvětové zásoby zlata se tenčí, a tak jeho cena přirozeně roste.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here