Akvárium: Víc než jen dekorace

0
2022

Vhodně umístěné akvárium dodá každému interiéru neopakovatelnou atmosféru. Je krásnou dekorací, kterou ocení každý, kdo chce do svého domova vnést více světla a starat se o nenáročné živé tvory. Jeho zprovoznění je hračka a hravě ji zvládnete sami.

Zařízení akvária zvládnete raz dva

Hledáte zajímavou dekoraci so svého bytu? Nebo jen chcete mít doma živé tvory nenáročné na péči a čas? Pořiďte si akvárium! Že nemáte s akvaristikou žádnou zkušenost? Nevadí! Stačí dodržet následující postup“

–          Určete místo, kde bude akvárium stát. Rozmyslete si, zda ho budete chtít využít jako dekoraci, nebo k rozčlenění interiéru. Podle toho zvolíte velikost a tvar nádrže. Pamatujte, že již zprovozněné akvárium není vhodné přemisťovat.

–          Určete velikost nádrže. Ta by měla odpovídat umístění akvária, ale především potřebám jeho budoucích obyvatel. Dodržte také zásadu, která říká, že šířka akvária by měla být větší než výška.

–          Zvolte vybavení akvária. Pokud chcete akvárium zkrášlit rostlinkami, použijte na dno říční písek. Dekorace do akvária můžete zvolit podle vlastního vkusu, ale dodržte následující zásady. Dekorační horniny (žulu, čedič, křemenec nebo břidlici) můžete použít dle libosti. Vápenec a opuky se používají především ke zvýšení pH.

Vybavte se správnou akvaristickou technikou. Akvaristické potřeby nabízejí široký výběr sortimentu, vy se ale v začátku zaměřte jen na to nejdůležitější. V akváriu je třeba udržovat správnou teplotu a světlo, takže se neobejdete bez osvětlení akvária, topítka a filtru.

–          Zařízené akvárium je třeba nechat usadit několik dní či týdnů. A to ještě před tím, než do něj vpustíte rybičky. Samotné obyvatele akvária si můžete vybírat podle vzhledu, ale vždy se ve zverimexu poraďte, jaké mají rybičky požadavky na prostředí, teplotu a zda se budou mezi sebou dobře snášet.

Zprovoznění akvária není vůbec tak složité a zvládne jej opravdu každý. Stačí mít jen chuť a trochu volného času. Jakmile akvárium zařídíte, vyžaduje minimální údržbu a parádu vám bude dělat hodně dlouho. Pustíte se do toho?