Češi utratí za domácí mazlíčky miliardy korun ročně

0
2101

Polovina českých domácností chová jedno a více zvířat. Za péči o domácí mazlíčky ročně zaplatíme dvě miliardy korun, a když k tomu připočítáme náklady na pořízení zvířete, krmivo a další, vyšplhá se částka na 12,6 miliardy korun ročně.

Domácí mazlíčci se v českých domácnostech mají velmi dobře. Majitelé na nich nešetří.

Mazlíčků přibývá, spotřeba vzrůstá

České domácnosti se rozrůstají, ale zejména, co se týká zvířecích mazlíčků. Padesát procent českých domácností má alespoň jedno zvíře. Takový domácí miláček vyžaduje odpovídající péči. Za co pak majitelé zvířat nejvíce utrácejí? Na předních příčkách jsou pravidelné návštěvy veterinárních klinik, na kterých se nabízené služby neustále zlepšují a zkvalitňují, což se projevuje na růstu cen. Dále mnozí majitelé svým miláčkům dopřávají komfort v podobě například psích salónů, nebo hotelů. Není žádnou výjimkou, když se rodina vydá na delší dovolenou do destinace, kam by s sebou svého čtyřnohého kamaráda vzít nemohla, nebo by to pro něj bylo příliš stresující, pak využije nabídek specializovaných hotelů. Za podobné služby Češi ročně zaplatí asi dvě miliardy korun. Podle údajů Českého statistického úřadu z roku 2015 měla více než čtvrtina domácností psa, pětina pak kočku. Nejvíce za domácí mazlíčky utrácí bezdětné domácnosti.

Sázení na koňské dostihy aneb v čem dalším Češi točí peníze?

Podobné částky jako do péče o domácí mazlíčky Češi ale investují třeba do papírenského zboží, nebo třeba jízdních kol. Není to tedy tak, že by většina peněz šla za domácími mazlíčky. Zajímavé však je, že když do nákladů na zvířata započítáme výdaje na krmivo a další potřeby, dostaneme se na částku 12,6 miliard korun. Češi jsou navíc velmi hraví a využívají každou příležitost, jak vydělat nějaké peníze. Například při parlamentních volbách 2017 Češi prosázeli 60 milionů korun a podobné to je s prezidentskými volbami. Stejně tak čeští sázkaři rádi sázejí na sportovní události – není překvapením, že mezi nejpopulárnější patří koňské dostihy. Třeba na nejslavnější český dostih Velká Pardubická se každý rok prosázejí desítky milionů jak na internetu, tak v kamenných sázkových kancelářích.

Jak na péči o domácí mazlíčky vydělat?

Peníze můžete zkusit vydělat mnoha způsoby. Některé jsou jednodušší, jiné zase náročnější. Je na každém, na co se cítí. V současnosti je velice populární (a aktuálně i nejvýdělečnější) obchodovat s kryptoměnami, konkrétně s Bitcoinem. Základem jsou speciální burzy, kde probíhá směna z běžné měny na kryptoměnu. Pokud se chcete dozvědět, jak obchodovat s Bitcoinem a jinými kryptoměnami, máte ještě čas naskočit na vlnu a pokusit se vydělat zajímavé peníze.

Chcete si raději odpočnout u hraní her?

Neláká vás utrácení, ani obchodování, ale raději byste si užili klidu, nebo nějaké nenáročné zábavy? Můžete si zahrát nějakou zábavnou hru ze zvířecího prostředí! Vyzkoušejte kočičí školku zpracovanou ve stylu populární hry The Sims. Uvidíte, že provozovat kočičí hotel/školku není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Hra je určena internetovým prohlížečům a je zcela zdarma – tito mazlíčci vás nebudou stát ani korunu. Nebo můžete vyzkoušet logické hry a hlavolamy, jako skládání Rubikovy kostky. Tyto hry mají tu výhodu, že nepotřebujete internet a můžete si je vzít sebou třeba do letadla.

Foto: Pixabay.com