Jaro je tu! Jaká rizika číhají na vašeho psa?

0
1713

Jaro je tu. Celá příroda se probouzí a s ní i živočichové, kteří v ní žijí. I vy sami jste jistě aktivnější a častěji vyrazíte se svým psem na dlouhé procházky a výlety. Jaká rizika na ně během jara čekají a jak svého psa před některými preventivně chránit? 

Pozor na parazity!

Jelikož se probouzí na jaře opravdu celá příroda, je na čase promyslet, jestli není vhodné vašeho psa chránit preventivně s pomocí antiparazitik. Lepší je dostatečná prevence než následné řešení problémů s onemocněním, které váš pes získal od klíštěte. Vyberte vašemu pejskovi antiparazitární obojek, pipetu či sprej. Záleží nejen na tom, co vyhovuje při aplikaci vám, ale také na frekvenci, s kterou chodíte s pejskem na vycházky a na tom, jestli pes miluje vodu. Poté se vyplatí koupit spíše antiparazitární obojek než sprej či pipetu.

Přísun vitamínů

Více slunečních paprsků a krásnější dny nás vytáhnout spolu s naším pejskem na delší vycházky a výlety. Jelikož psi začínají znovu aktivně běhat, sportovat či s vámi podnikají dlouhé výpravy, je na čase popřemýšlet o doplněný stravy vitamíny, zvláště u aktivních psů či psů starších. Popřemýšlejte také o doplňcích, které podporují zdraví kostí a kloubů. Zvláště u starších psů je vhodné doplňovat kolagen, ať už v podobě prášku či pamlsků, které ho mohou také obsahovat.

Pes ztrácí srst

Jaro přináší teplejší počasí a u zvířat dochází ke změně srsti. Pes ztrácí zimní srst, chlupy obsazují váš domov, pohovku, oblečení i postel. Pokud máte psa s dlouhou srstí, pomůže její zkrácení. Použít můžete také prostředky, které omezují vypadávání srsti či suchý sprej proti línání, který lze použít bez nutné koupele zvířete. Velmi vám od starostí s chlupy pomůže pravidelné vyčesávání. Zvolte správný kartáč či kartáčovací rukavici podle typu srsti vašeho psa. Kartáčovací rukavice navíc psa příjemně masíruje.