Jak vybrat vhodný hot tub?

0
428

V posledních několika letech výrazně vzrostl zájem o koupací sudy, které nachází uplatnění v jakémkoliv ročním období. Jedná se o jakousi alternativu ke klasické vířivce, ovšem s tím rozdílem, že v koupacím sudu nejsou žádné trysky a voda v něm se ohřívá za pomoci hořícího dřeva. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste neměli při výběru zapomenout.

V první řadě je nezbytné zmínit, že koupací sudy (neboli hot tub) se vyrábí ze dřeva, které prochází speciálním procesem tepelné úpravy. Samozřejmostí je odolnost vůči povětrnostním podmínkám a srážkám. Koupací sudy si zachovávají svůj původní vzhled.

Zvažte vhodnou velikost

Jelikož by měl koupací sud dokonale zapadnout do prostředí zahrady, je nezbytné sáhnout po optimální velikosti. Co se tvaru týče, sudy jsou k dostání především v kulatém provedení, které neztrácí na pohodlnosti, funkčnosti a estetičnosti.

Velikost koupacího sudu závisí na standardních parametrech. Záleží na tom, pro kolik osob by měl sloužit. Pro dvě? Tři? Čtyři? Od toho se potom odvíjí průměr a taktéž výška.

Pro dvě osoby je vhodný dřevěný sud o průměru okolo 100 cm. Pro lepší komfort se však doporučuje alespoň 160 cm. Vezměte v úvahu i skutečnost, že pokud je výška sudu 120 cm, jeho užitá výška ode dna bude činit kolem 110 cm, protože je nezbytné počítat ještě s dnem, které je umístěno přibližně 10 cm od podlahy.

Jak se voda ohřívá?

Pro ohřev vody slouží kamna na dřevo. Jedná se o jednoduchou i ekonomickou variantu. Voda se ohřívá poměrně rychle (1 až 3 hodiny) v závislosti na objemu sudu a výkonu použitých kamen. Právě výkon je důležitým parametrem v oblastech s chladným klimatem, jako jsou horská střediska.

Pokud si takový hot tub chcete zakoupit, podívejte se do nabídky e-shopu Skluzavky.cz, kde najdete kromě jiného i zahradní domky, dětská pískoviště, workout hřiště či zahradní houpačky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here