Ozvučovací technika pro obce a města. Vyplatí se dnes investovat do obecních rozhlasů a dalších prvků?

0
473

Když se člověk porozhlédne ve svém městě, možná v ulicích na stožárech a budovách zahlédne ampliony. Jedná se o zařízení, která jsou obvykle ve správě samotných obcí. I v dnešní době mají svůj nesporný význam.

Drátový rozhlas a jeho význam

Je pravdou, že klasické drátové rozhlasy pro města a obce bývaly stěžejními prvky zejména v minulém století. Sloužily jako jeden z hlavních informačních zdrojů pro občany, a to především na menších vesnicích a v městečkách. Lidé se díky nim mohli snadno dozvědět o aktualitách, tedy například o tom, zda se právě konají nějaké kulturní, sportovní či společenské akce. V současnosti má obecní drátový rozhlas stále své právoplatné místo, ale uvádí se v provoz především tehdy, když je nutné obyvatelstvo upozornit na nenadálé události. Typicky jde o situaci, kdy dojde k živelné pohromě. Pak je zapotřebí lidi nejen uklidnit, ale dát jim rovněž nezbytné informace o tom, kde najdou pomoc, jak se mají v daném okamžiku zachovat atd. Mnohé obce rozhlasy samozřejmě i nadále využívají k pravidelnému hlášení o novinkách a nadcházejících událostech.

Varovné systémy

K důležité ozvučovací technice bezesporu patří nejen obecní drátové rozhlasy pro města a obce, ale také například varovný systém. Prim zde hrají hlavně elektronické sirény, s jejichž pomocí lze rychle upozornit na všemožné nebezpečí. Dále jde o lokální výstražné systémy, jako jsou srážkoměry apod., které se hodí hlavně v době záplav. Získává se tím lepší přehled o aktuálním stavu, načež lze včasně a správně reagovat a vyhnout se případným škodám na majetku a předejít újmě osob, jež v obci přebývají. Moderní řešení pak představuje bezdrátový informační systém, tedy takzvaný BIS.

Na koho se obrátit?

Veškerou výše uvedenou techniku je nutné neustále udržovat v provozu. V tomto ohledu se obce a města mohou spolehnout na společnost Elmik. S instalací a servisem ozvučovací techniky nejrůznějších druhů má dlouholeté zkušenosti, na tuzemském trhu totiž působí již od roku 1994. Kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové i bezdrátové formy dokáže dodat rychle a v maximální požadované kvalitě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here