Vánoční mlsání

0
1133

Vánoce jsou svátky hojnosti nejen pro nás, ale i pro naše domácí mazlíčky. Bohužel však v rámci dobré nálady a dopřávání si toho „nejlepšího“ se někdy stane, že místo svátků pohody má náš čtyřnohý miláček bolest břicha, je mu špatně a sem tam zanechá i malou nehodu na koberci kvůli právě snězenému smaženému kaprovi.  Proto si zkuste letos dát malé předsevzetí, že neskončíte následující dny ve veterinární ordinaci a váš mazlíček si užije opravdové svátky pohody.

A jak na to? Odpověď je jednoduchá. Vždy když budete chtít dát nějaký kousek z vánočního menu popřípadě vanilkového rohlíčku těm krásným psím nebo kočičím očím, vzpomeňte si, jak se vy sami pak následující dny cítíte nafouknutí a přejezení. I když je někdy opravdu umění odolat těm uhrančivým očím zkuste to vydržet, děláte to pro jejich dobro. Místo lidských dobrot, které si mimo jiné řádně ochutíme kořením, nabídněte svým čtyřnohým miláčkům krmivo přímo jim určené. Nemusí to být opět a znova ty stejné granule, zkuste jim nabídnout kousek lahodné konzervy, která obsahuje kousky masa, připravené přesně pro jejich žaludky. Místo vanilkových rohlíčků jim pořiďte pamlsky, které nejen chutnají, ale prospívají i jejich zdraví. Takové sušené maso jim bude chutnat mnohem více než medový perník. Ale samozřejmě i zde platí, všeho s mírou, proto nepřehánějte ani tuhle variantu svátečního menu složenou z kvalitníhokonzervovaného masa a pamlsků pro psy a kočky.

A pokud patříte mezi ty, kteří se vyloženě těší na nadcházející svátky, můžete do svého nadšení zapojit i své čtyřnohé přátele. Stačí jim pořídit adventní kalendář a každý den jim udělat radost drobným pamlskem. Pozor však, lidské adventní kalendáře nejsou vhodné a  mohou způsobit nejeden zdravotní problém, i když to na sobě pejskové a kočičky nedají na první pohled znát. Raději jim kupte pro ně přímo vyrobený, který ocení nejen lákavou chutí, ale také prospějí jejich zdraví.

Užijte si letos krásné vánoční svátky spolu se svými mazlíčky bez zbytečného vysedávání u veterinárního lékaře se zažívacími problémy!