Jaká velikost vchodu do psí boudy je vhodná?

0
932

Při nákupu psí boudy obvykle řešíme v první řadě její velikost. Pes se v ní musí cítit pohodlně a mít dostatek prostoru na pohyb. Zároveň ale nesmí kvůli přílišné velikosti z boudy unikat teplo. To všichni známe. Často ale zapomínáme na otázku velikosti vchodu do psí boudy a naši psi se do boudy díky tomu buď bojí anebo mají odřená záda. Jaká velikost vchodu do psí boudy je tedy optimální?

Jak velký vchod zvolit?

Vchod do psí boudy by měl mít správnou velikost. Vstupní otvor nesmí být příliš velký, aby se do boudy v zimě nedostávalo příliš mnoho studeného vzduchu. Zároveň musí být velikost vchodu zvolena s ohledem na velikost psa, aby jím mohl pohodlně projít. Můžete vycházet z kohoutkové výšky svého psa a přidat několik centimetrů navíc. Šířka vchodu by měla odpovídat tomu, jak mohutný je váš čtyřnohý člen rodiny.

Jak změřit kohoutkovou výšku psa?

Při měření je potřeba dodržet několik základních pravidel. Nejdůležitější je, aby byl metr vodorovný a nikde se neprohýbal. Druhou největší chybou, které se lidé dopouštějí, je, že začínají měřit od hřbetu psa místo jeho krku. Výška kohoutku se ve skutečnosti měří od krku v pravém úhlu k zemi. Pokud nemáte nikoho, kdo by vám pomohl, je nejlepší provést měření, když pes leží. Při měření mějte vždy na paměti, že váš pes bude potřebovat také prostor pro pohyb uvnitř boudy, takže vchod nesmí být příliš malý. Nechce se váš pes měřit? Pojměte to jako hru, třeba jako když přemýšlíte nad tím, jak naučit psa aport. Chvalte, odměňujte a uvidíte, že pes pak udělá cokoliv. Klidně se i nechá změřit.

Raději vchod dopředu vyzkoušejte

Pokud máte tu možnost a nepodařilo se vám ve výhodné nabídce sehnat boudu pro psa s dopravou zdarma, vyzkoušejte si se svým miláčkem ještě před koupí boudy, zda vchodem pohodlně projde. Všímejte si toho, zda se při průchodu nikde nedře a zda se do boudy nebojí. Psí bouda musí být pro psa pohodlná. Nechte ho si také boudu uvnitř očichat a zaměřte se i na jeho pohodlí uvnitř? Vše vyhovuje? Pak si můžete gratulovat, vybrali jste dokonalou boudu pro vašeho psa, ve které se mu bude pobývat jedna radost. Teď už zbývá jen pro ni na vašem pozemku najít to nejoptimálnější polohu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here