Outdoorové vybavení pro psy

0
1539

Venku se již chodí v kozačkách, v pneuservisech se začínají stát fronty na zimní přezutí a doma již začínáme ukládat letní oblečení do krabic, kde před pár dny ještě leželo zimní oblečení. Nezapomněli jste při tom všem také na zimní přípravu pro vašeho čtyřnohého kamaráda? Plánujete společné výlety na zimu, anebo dokonce snad pobyt na horách? Chtěli bychom vám dát malou inspiraci a  informovat vás také o novinkách, které  Ruffwear na zimu 2011/2012 připravil.

Se zimním obdobím přichází samozřejmě největší poptávka po zimních oblečcích a s tím také hodně diskusí, zda pejska oblékat či nikoliv. V tomto směru má Ruffwear jasno. Nabízí širokou škálu oblečků pro aktivní psy. Ptáte se, proč aktivní pes potřebuje obleček, když se aktivitou zahřeje? Ti, co s pejskem jezdí často na hory, anebo se pohybují v náročných terénech, vědí své. Počasí je velmi proměnlivé a vítr dokáže teplotu vzduchu ochladit i o několik stupňů dolů. Když k tomu přidáte vlhkost je jasné, že i nás chlupatý kamarád potřebuje být chráněn. A věřte, že i někteří psi s huňatou srstí vezmou pokrývkou někdy zavděk. Je však nutné sledovat svého psa a vědět, co vše je potřeba zakrývat a kdy. Samozřejmě pes, který je celoročně venku bude jinak náchylný než pes, který žije v domácnosti vytápěné ústředním topení a srst psa hraje také svou roli.

Ruffwear nabízí několik druhů oblečků dle počasí. K9 Overcoat™ zabraňuje ztrátě tělesné teploty a chrání psy před větrem, deštěm, sněhem a  kroupy. Integrovaný hrudníkový díl s nastavitelnými postranními sponami umožňuje nastavení podle potřeby, které zajišťuje bezpečí při energických činnostech. Dalším ze zimních oblečků je vesta Climate Changer™ určena především pro velmi chladné, ale suché počasí. Je velmi lehká a rychleschnoucí.  Velmi oblíbeným oblečkem je Cloud Chaser™, který má oproti původnímu vylepšený střih. Obleček je určen pro celoroční nošení. Velmi vhodný pro běhání v dešti, chladné ranní procházky, víkendové zimní výlety a radovánky ve sněhu, pro nepříznivé jarní bouřky nebo pro jakékoliv aktivity i ve velmi nepříznivém počasí. Novinkou pro zimu 2011-2012 je obleček Quinzee™, který je učen pro udržení psa teple ve velmi chladných podmínkách. Obleček je vhodné použít, když necháváte psa někde v autě, musíte zůstat na chladném místě nebo čekáte na další aktivity.

Ze zimního vybavení nelze nepřipomenout samozřejmě celoroční botičky Bark’n Boots™ Grip Trex  a nebo boty určené pro extrémní zimní podmínky Botičky Bark’n Boots™ Polar Trex™.  Pro náročné cestovale pak připomínáme nabídku pelíšků podporujících ochranu psa před prochladnutím: Highlands Bed™ a Mt. Bachelor Pad™

Kompletní informace k výrobkům, jak je používat a udržovat tak, aby na dlouho dobu plně sloužily, najdete na www.dogoutdoor.cz nebo můžete navštívit po telefonické dohodě naši vzorkovnu na Praze 5.

Budeme se na vás těšit a přejeme vám a vašim chlupatým kamarádům spokojené zimní radovánky.