Protože na velikosti záleží

0
1263

Rozdíly mezi plemeny nejsou jen v povaze, typu a barvě srsti, ale hlavně v jejich velikosti. A právě velikost a věk psa by měly být těmi hlavními kritérii pro výběr správného krmiva. O tom, že jednotlivé věkové kategorie psů mají odlišné nároky na výživu, bylo již napsáno spoustu textů a do povědomí lidí se již se dostalo, že psího juniora bychom měli krmit trochu jinak, než dospělého psa. Stejně tak psí senior si zaslouží jiné složení krmiva než ve svém produktivním věku. Štěněti je potřeba dát zdravý a správný start do života, abyste mu zaručili správný vývoj nejen kostí, kloubů a svalů, ale podpořili také jeho imunitu v době, která je pro něj velmi citlivá. Na druhé straně pak stojí psí senior, kterého pomalu začíná zlobit trávení, klouby a jeho obranyschopnost už není jako zamlada. Proto si zaslouží lépe stravitelné a kvalitní krmivo, které mu pomůže zvládat neduhy stáří.

Nejen věk psa, ale také jeho velikost v dospělosti je důležitá pro výběr krmiva. Když si v mysli zobrazíme výškový rozdíl mezi čivavou a německou dogou, pak je nám více než jasné, že krmit je stejnými granulemi není dvakrát ideální. Čivavě by stačily dvě granule pro dogu, aby se nažrala na celý den, kdežto doga by snědla celý pytel a stále by neměla pocit nasycení. Nehledě na specifické potřeby, které malí, střední a velicí psi mají. Proto se na trhu objevila nová produktová řada krmiv Brit – Brit Premium, která dbá na specifické potřeby malého, velkého, mladého i dospělého psa.  A nejen že se nová řada krmiv zaměřuje na věk a velikost, výrobci krmiva Brit také myslí na životní styl vašeho psa.

Pro lepší orientaci v krmivech Brit Preumim jsou vytvořeny kategorie S/M/L/XL, které odpovídají jednotlivým velikostem, a každá kategorie se dále dělí dle věku psa na štěně, mladého a dospělého psa a seniora. Nová receptura Brit Premium se chce co nejvíce přiblížit specifické potřebě vašeho člena smečky, proto naleznete krmiva pro aktivní psy, psy s nadváhou, alergiemi nebo citlivým zažíváním. Tím získá váš domácí mazlíček krmivo „přímo na míru“.

Krmivo kategorie S pro malá plemena psů se zaměřuje nejen na optimální a vyvážení živin, energie, minerálů a vitamínů, ale myslí také na jejich častější problémy se zubním kamenem, má lepší stravitelnost a  hlavně je chutné i pro největší psí mlsouny.

Oproti tomu kategorie L a XL klade hlavní důraz na kosti a  klouby, které dělají u velkých plemen největší zdravotní potíže. Proto již od nejmladší věkové kategorie dbají na vyvážený poměr minerálů a optimální množství energie, a tím přispívají správnému růstu vašeho psa.

Krmiva z nové produktové řady Brit Premium jsou bohatá na kvalitní a dobře stravitelné proteiny, bohaté na minerály, vitamíny, omega 3 a 6 mastné kyseliny, prebiotika, ale hlavně dbají i na velikost, věkovou kategorii a životní styl každého psa. Proto již nemusíte dělat kompromisy a  můžete vybrat krmivo pro vašeho psa přímo na míru.